Starania o ciaze po lyzeczkowaniu

W terminie, kiedy staramy się z znajomym partnerem o dziecko, każdy dzień jest ciężkim polowaniem na dobrą nowinę. Najchętniej od razu po stosunku pobiegłybyśmy do apteki po test ciążowy i uczyniły go, by jak już powiadomić rodzinę i znajomych o rychłym powiększeniu się rodziny. A często daje się, że obok dobrze zaplanowanych starań, test ciążowy wykazał, że nie stanowimy w ciąży. Nie zniechęcajmy się, domowy test ciążowy mógł się pomylić.

Przede wszystkim, należy zrozumieć, na jakieś zasadzie działają testy ciążowe widoczne w aptece. Ich działanie jest bowiem bardzo niskie. Polega na znalezieniu hormony HCG (dawanego w sukcesu zajścia w ciążę) w moczu. Testy ciążowe są niezwykle funkcjonalne w obsłudze i zarazem bardzo przyjazne, dlatego należy je kierować zgodnie w zaleceniami na dołączonej ulotce.

Oczywiście, powszechnie znane testy ciążowe nie są nieomylne. Ich niewiarygodność może pochodzić z niewielu czynników:

Man PrideZobacz naszą stronę www

przeterminowanie – tak toż jak jakichś innych produktów spożywczych, farmakologicznych czy dermatologicznych, testów ciążowych też nie należy stosować po upływie terminu ważności. To skoro jego role potrafią stanowić zaburzone, a wynik będzie niewiarygodny, zażywanie dodatkowych leków, wiek kobiety – wpływ na wynik testu ciążowego nie ale jego prawidłowe wykonanie oraz odczekany czas z momentu ewentualnego zapłodnienia. Duże są również choroby kobiety, podejmowane przez nią środki i wiek. Tak dlatego, kobiety z chorobą nerek, przekwitające i zażywające leki antydepresyjne dla lepszego rozeznania w postaci powinny raczej zgłosić się do specjalisty, bowiem w ich sukcesie test może dochodzić ciążę, do jakiej tak tak nie doszło, mikroporonienie – czasem zdarza się, że test ciążowy wykrył ciążę, lecz kilka dni później, po ponownym jego stworzeniu, wyszedł ujemny. Może to oznaczać, że dotarło do zapłodnienia, jednak zarodek nie zagnieździł się w macicy. W takim wypadku koniecznie zgłoś się do specjalistę, ponieważ że istniejesz w ciąży pozamacicznej, pośpiech – to najpopularniejsza przyczyna braków w testach ciążowych. Chociaż producenci zarzekają się, że dzięki ich testom będzie mocna znaleźć ciążę już w 6. dniu po zapłodnieniu, należy uświadomić sobie pewien ważny element: HCG jest najwcześniej wykrywalne w krwi, dopiero później w moczu. Dlatego, dla pewności, lepiej zaczekać dodatkowy tydzień, by czerpać większą pewność.

Obecnie testy ciążowe są tak skonstruowane, że wykrywają w 99,9% przypadkach ciążę. Jednak należy dbać o tym, iż w żadnym wypadku nie są nieomylne a dla większej swobodzie należy udać się do lekarza i przygotować specjalne badania. Przecież w razie pomyłek, najczęściej daje się, iż test wykrył ciążę której nie ma, nie zaś na odwrót. Dlatego kobiety, jakie nie chcą wstąpić w ciążę, mogą poczuć się uspokojone negatywnym wynikiem testu.